Україна. Надія. Мир. Любов.

Вікторія Бренич

4 роки, м. Рівне

«Україна. Надія. Мир. Любов.»

Я намалювала коника-єдиноріжка, він завжди веселий і має гарний настрій, тому я назвала його Веселянка. Бо моя країна така ж сильна, мужня, працьовита як коник та красива, добра і чарівна як єдиноріг. Моя чарівна тваринка живе на хмаринках. На тих хмаринках є веселка, на якій живуть люди. На моєму конику завжди ростуть квіточки, навіть коли його ображають і йому сумно. А ще мій добрий, веселий і щирий єдиноріг вміє об'єднувати і мирити різних людей. Там завжди панує мир та злагода.

Сила лева

Поліна Кірсанова

4 роки, м. Ніжин, Чернігівська область

«Сила лева»

Головними кольорами у мене на малюнку є блакитний і жовтий, як на прапорі України. Я дуже люблю блакитний колір. Це колір чистоти і прозорості, як небо. Тому саме ним я намалювала Лева. Лева я обрала, як могутнього звіра, але дуже справедливого, не даремно він цар звірів. Мій Лев має золоту гриву - це промені сонечка , що зігрівають мою країну. У нього на спині ростуть ромашки, бо моя країна повинна розквітати. А ще в мого Лева є зуби, щоб вороги знали, що навіть за квіточками і сонечком є непоборна сила! Мій Лев вміє літати, бо він вільний, як птах. Летить він над сонячними полями і несе у себе на спині храм, як символ віри!

Візерунок мудрості країни України

Михайло Мазорчук

4 роки, м. Київ

«Візерунок мудрості країни України»

Привіт! Мене звати Міша і я дуже люблю малювати. Я вирішив намалювати малюнок "Якщо б моя країна була твариною..." у вигляді черепахи, тому що ця тварина мені подобається своїми візерунками на панцирі. На спині моєї черепах - ціла країна Україна. До того ж, черепаха вважається символом мудрості, багатства, захисту та здоров'я. Свій малюнок я малював спочатку простим олівцем, а потім розфарбував фломастерами та кольоровими олівцями.

Баст

Катерина Кравець

4 роки, м. Івано-Франківськ

«Баст»

Моя країна називається Баст. Вона кішка з десятьма лапами. Кожна лапка творить дива і добрі справи. Вона всіх любить і завжди посміхається. Свій малюнок я малювала спочатку олівцем, потім акриловими фарбами та гелевою ручкою.

Україна – це мій дім!

Аня Дубенська

5 років, м. Рівне

«Україна – це мій дім!»

Усім привіт!!!! Я дуже-дуже люблю малювати. Мені здається, що наша УКРАЇНА - це ведмідь. Тому що це мудрий, НЕЗАЛЕЖНИЙ і сильний звір, який, як правило, нікого не турбує, якщо не турбувати його. Я намалювала ведмедя, його густа шерсть - це степи і ліси. Там ростуть міцні стрункі дерева. А на його міцній і кремезній спині, намалювала будинки в яких живуть люди. Свій малюнок я спочатку намалювала олівцем, а потім фарбами гуаш.

Моя країна – милий, пухнастий зубр

Катерина Кричильська

5 років, Рівне

«Моя країна – милий, пухнастий зубр»

Мені здається, що моя країна - Україна, як і тварина зубр - велика, сильна, смілива, вільна, мудра і красива. А також, коли я дивлюсь на карту моєї країни, вона мені нагадує форму зубра. А ще ця тварина живе в лісах нашої України. Свій малюнок я малювала спочатку олівцем, а потім розфарбувала гуашевими фарбами.

Лошенятко на ім‘я Україна

Мітя Дірочка

4 роки, Київ

«Лошенятко на ім‘я Україна»

Я маленький хлопчик. Живу в Україні. Свою країну я намалював, як гарне та добре лошенятко, яке дуже любить катати діточок та допомогає в праці їх батькам.

Чудозавроленд

Антоніна Семанів

4 роки, Івано- Франківськ

«Чудозавроленд»

Мені здається, що моя країна – чудозавр, в ній є цілий всесвіт- море і ріки, гори і степ, сонце і небо. Чудозавр сильний , могутній і добрий. Свій малюнок я малювала спочатку олівцем, потім акриловими фарбами та гелевою ручкою.

Мурчик

Марта Гавриленко

4 роки, Івано-Франківськ

«Мурчик»

Мені здається, що моя країна- кішка. Якби Україна була твариною, то вона точно була б пухнастим та муркотливим котиком, бо він завжди нагадує про домашній затишок та тепло. А Україна – наш дім. Свій малюнок я малювала спочатку олівцем, потім акриловими фарбами та гелевою ручкою.

Барви країни мрій на крилах птахи

Міхаела Юшчишина

5 років, Рівне

«Барви країни мрій на крилах птахи»

Мені здається, що моя Україна - барвиста пташка, яка прагне до свободи, польоту прекрасними куточками землі та нічними полями, які сповнені ароматом польових квітів, запахами свіжої випічки з маленьких будиночків та місячним сяйвом. Свій малюнок я спочатку малювала олівцем, потім - гуашшю.

Казкова гусінь з країни чарівних метеликів

Евеліна Третяк

4 роки, Івано-Франківськ

«Казкова гусінь з країни чарівних метеликів»

Мені здається, що моя країна – гусінь, яка скоро перетвориться на чарівного метелика. Свій малюнок я малювала спочатку олівцем, потім акриловими фарбам.

Моє цуценятко

Софійка Горбунова

5 років, смт. Заводське Тернопільська область

«Моє цуценятко»

В своєму малюночку я зобразила маленьке цуценятко, на якому намалювала селище, де я живу: хатинку, квіти, равлика і метеликів у вигляді сердечок. Я хочу щоб ці сердечка оселились в нехороших людей, щоб зробити їх добрими, щоб не було зла і війни. Хочу щоб у нашій країні запанував мир

Чарівний півник

Анна Тищук

3 роки, м. Соледар, Донецька область

«Чарівний півник»

Україна то мальовничий ,яскравий,голосистий півник.В ній мирно живуть різні народи,як пір'ячко в півника різнокольорове

Україна – кролик

Мирон Шувалов

5 років, м. Бровари

«Україна – кролик»

Якщо моя країна була б твариною, то вона була кроликом. Кролик - найніжніша й наймиліша тварина у світі. Вона не б'ється. Кролик дуже добрий і його можна обнімати. Їсть траву, морковку та яблучко. І ніколи не їсть м'ясо, а це означає, що він не буде ображати інших тваринок, своїх друзів. А ще він радісний, тому я розмалював його різними яскравими кольорами. Навколо нього веселощі, тому я додав плямки фарб.

Чарівний кіт Вогник

Уляна Присяжнюк

4 роки, с. Ходосівка, Київська область

«Чарівний кіт Вогник»

Моя країна така ж неповторна та незвичайна, в той же час ніжна і лагідна, як кіт Вогник, який здійснює бажання. Свій малюнок я малювала олівцем, а потім фарбами.

Чарівні кольори майбутнього

Вероніка Рощенко-Болтик

4 роки, м. Здолбунів, Рівненська область

«Чарівні кольори майбутнього»

…Жила була зебра і звали її Ласка. Зебра, як зебра, в міру смугаста. Смужки у неї були як у всіх: світлі чергувалися з темними. Останні зебрі дуже не подобались і вона хотіла темні смуги змінити на інші. Які? На кольори запашної пшениці й чистого блакитного неба, кольори мира і добра…». Як і наша країна обов'язково буде бачити лише приємні смуги, яскраві та чисті – це наше майбутнє! Малюнок я намалювала спочатку олівцем, а потім фарбами

Сильна країна Лев

Матвій Опанасюк

4 роки, м. Рівне

«Сильна країна Лев»

Якби моя країна була твариною, я хотів би, щоб вона була левом, такою ж сильною та сміливою. Свій малюнок я спочатку намалював олівцем, а потім фарбами.

Турботлива киця

Аліса Чирак

5 років, м. Рівне

«Турботлива киця»

Мені здається, що моя країна схожа на кицю. Тому що вона мила, добра, і турботлива. Я намалювала кицю, яка турбується про менших котиків, вони всі різні, але моя киця їх однаково любить, так як і наша країна про всіх тубується.

Поле України

Руслана Казарова

4 роки, м. Полтава

«Поле України»

Мені дуже подобаються метелики, бо вони нагадують мені Україну своєю красою, свободою. Саме таке поле, з соняшниками, ромашками та метеликами, я бачу коли приїжджаю до своєї прабабусі у село. Коли мене питають про Україну , я відразу згадую чудове і красиве поле з гарними метеликами і кажу, що наша Україна найкрасивіша!

Fashion Ukraine КУМ•Ася” (Кішка Українська Модна•Ася)

Катерина Віхрук

5 років, м. Луцьк

«Fashion Ukraine КУМ•Ася” (Кішка Українська Модна•Ася)»

Всім привіт! Я весела, красива україночка Катруся і мені вже 5 років! Якби моя країна була твариною, вона була б схожа на любиму, ніжну, добру, турботливу, красиву, компанійську грайливу кішечку КУМ•Асю. Я старанно малювала спочатку олівцем ,а потім гуашевими фарбами. Fashion Ukraine стиль доповнила віночком та намистом. У свої 5 РОКІВ я знаю,що найкраще - ВДОМА, а наймодніші красуні - Україночки!

Україна – прекрасний єдиноріг!

Єва Соболівська

5 років, м. Коростишів, Житомирська область

«Україна – прекрасний єдиноріг!»

Якби моя країна була твариною, я уявляю Україну гарною конячкою-єдинорогом, яка живе у чарівній країні. Вона красива, весела, сильна і добра, і у неї багато гарних друзів!

Гепард

Діма Точинський

5 років, м. Дунаївці, Хмельницька область

«Гепард»

Моя країна схожа на швидку і красиву тварину гепарда. Вона дуже швидко стане найкращою у світі.

Слон, що несе добро

Злата Левчук

5 років, м. Рівне

«Слон, що несе добро»

Моя країна - це слон, який уособлює мудрість, силу та розсудливість. Він дуже могутній і великий, але в той же час дуже спокійний і добрий. Мій слон не звичайний, він намальований із символів України: - ноги це столітні українські дуби; - хобот це наші ріки і моря; - животик, то лани пшениці. Я вірю, що ці тварини приносять лише добро!

Заєць з майбутнього

Настя Рачковська

5 років, м. Дунаївці, Хмельницька обл.

«Заєць з майбутнього»

Моя країна схожа на зайця-боягуза, але я вірю, що вона стане зайцем сміливим і хоробрим, який не буде постійно бігати, ховатись і боятись, а житиме як сам захоче, матиме що захоче. Так і буде у найближчі роки.

Сила різнобарв’я

Інна Хітушко

5 років, м. Харків

«Сила різнобарв’я»

Моя картина називається "Сила різнобарв"я". Я її так назвала, бо тільки яскраві кольори здатні на магічну силу. А котики дуже позитивно впливають на людей. Тому моя країна-котик має бути яскравою і магічною. Там ростуть яскраві медоносні квіти, з чудовими ароматами. Біля котика в мисці завжди є дари цієї магічної країни.

Хранитель

Дар'я Ліпчевська

8 років, м. Київ

«Хранитель»

Малювання - це не просто моє захоплення, я сподіваюся свою майбутню професію пов'язати з образотворчим мистецтвом. Я зобразила Україну в образі тура. Лісовий тур – це благородна та могутня тварина. Недарма він був одним із символів Київської Русі - однієї із найсильніших та найпрогресивніших країн тогочасної Європи. Тур у моїй роботі об’єднує обидва береги Дніпра. Україна - мирна країна, в якій живуть працьовиті люди, тому на малюнку зображений хлібороб. Але в той же час ми всіма силами будемо протистояти намаганням відібрати в нас волю та незалежність. Саме тому Тур зображений одночасно в двох образах – Захисника та Помічника. А за його спиною - безкраї українські простори, синє небо та мирні міста.

Сонячні зернятка майбутнього

Євангеліна Строева

9 років, м. Київ

«Сонячні зернятка майбутнього»

У цій роботі, я зобразила слимачка - це означає, що наша країна йде шляхом реформ впевнено, але дуже повільно. Українці, як мурахи, завжди дбають про добробут у своїх родинах й працюють, не покладаючи рук. Зерна кукурудзи й насіння соняшника символізують те, що ми - продовольча й зернова країна. А один зі засновників Академії мистецтв, Нарбут, у своїх графічних роботах зображував соняшник, як знак трудової України.

Птах тукан

Андрій Камянченко

9 років, м. Чернівці

«Птах тукан»

Чому? Тому що цей птах барвистий, гарний і дуже цікавий, такий, як наша Україна.

Великодній голуб миру

Каміла Дмитрик

9 років, смт. Заводське, Тернопільська область

«Великодній голуб миру»

Я дуже люблю свято Великодня. У моїй сім’і це свято є особливо традиційне: з вишитими рушниками, власноруч розписаними писанками. Тож я зобразила в своєму малюнку голуба з крилами - вишитими рушниками, лелеку, квіти і ,звичайно, навколо нього писанки, символи цього свята. Мій Великодний голуб - Це символ миру і традицій країни, де живу!

Перунів звір

Остап Кравець

9 років, м. Івано-Франківськ

«Перунів звір»

Мені здається, що моя країна - казковий кабан, що символізує сильного і мудрого воїна. Своєю появою він попереджає про наближення лиха, вітру чи негоди. Він наш охоронець та захисник. Я хочу, щоб він допоміг нашій країні стати сильною, родючою та щасливою! Свій малюнок я малював спочатку олівцем, потім акриловими фарбами та гелевою ручкою.

Казковий Єдинорiг мрiй

Мирослава Кузькіна

7 років, м. Київ

«Казковий Єдинорiг мрiй»

З першого мого знайомства з мапою України на уроцi "Людина i свiт", я увляла собi що моя країна саме казковий Единорiг. Вона ж i справдi на нього схожа! Яскравий Єдинорiг, який допоможе мріям здiйснитися! Свiй малюнок я почала з малювання олiвцем карти України, потiм по контурах я намалювала свого Казкового Єдинорога мрiй, далi гуашевi фарби зробили малюнок яскравим. Для свого малюнка я використала всю палiтру фарб, бо моя країна мальовнича, талановита й дуже трудолюбива. Я дуже хочу, щоб всi добрi мрiї українцiв здiйснювалися!

Перуниця

Ніна Крамаренко

9 років, м Івано-Франківськ

«Перуниця»

Мені здається, що моя країна – птаха Перуниця. Вона несе світло у темряву, руйнує все погане. Вона є вісником вдачі, доброти та достатку. Вона допоможе моїй Україні стати найкращою країною в світі!!! Свій малюнок я малювала спочатку олівцем, потім акриловими фарбами та гелевою ручкою.

Чудесний світ звірокраїн

Іван Кривонос

9 років, м. Київ

«Чудесний світ звірокраїн»

На малюнку зображено 5 країн, орбіта, сонце, місяць. Усі країни зображені у вигляді тварин, живуть у мирі. Я намагався підкреслити найцікавіші, найкращі їх риси. Центральне місце займає Україна, яку я намалював поєднанням одразу декількох звірів: зайчика, бо це моя улюблена тварина, оленя - це улюблена тварина моєї мами і сокола, бо він символізує наш герб тризуб. Я дуже люблю детальну графіку бо її можна довго розглядати і відкривати щоразу щось нове. Робота намальована гелевою ручкою.

Моя Вкраїна то Жар-Птиця – любов’ю та добром іскриться

Іринка Тимощук

7 років, м. Рівне

«Моя Вкраїна то Жар-Птиця – любов’ю та добром іскриться»

Свою роботу хочу представити такими рядочками: Моя Вкраїна то Жар-Птиця – любов’ю та добром іскриться! І не впіймать її нікому, бо сила та відроджується знову! І вірю я настане мить – моя Жар-Птиця ввись злетить! З трьох рочків я займаюсь в Художній школі-студії «Арт-Маестро». Свій малюнок я малювала спочатку олівцем, а потім гуашевими фарбами.

Дух Чарівної країни

Гнат Лукін

6 років, Одеса

«Дух Чарівної країни»

Свою рідну Україну я зобразив у вигляді дивної істоти на ім`я Дух, він все може, він літає і робить все навкруги, і землю, і людей, чарівними. Малюнок виконаний олівцями і фломастерами.

Війна

Меланія Самолюк

8 років, Київ

«Війна»

На малюнку "Війна" моя Україна є табуном коней, що топчуть все змішуючи нас з війною і віддаляють мене з мамою від тата. Я вірю, що пташки-янголи захистять нас здолаючи все і ми будемо більше часу проводити з татом.

Коза-дереза

Дарина Данільченко

9 років, Київ

«Коза-дереза»

Якщо б моя краi'на бала твариною, я б хотiла бачити у виглядi кози. Коза символізується з достатком, урожаєм та плодючістю, з воскресінням сил природи, завмерлих на час зими. А ще коза завжди може за себе постояти та діточок своїх нагодувати. Свою картину я писала на полотні акриловими фарбами.

Чарівна корова

Микола Вакалюк

7 років, Івано-Франківськ

«Чарівна корова»

Мені здається, що моя країна – чарівна корова, вона годує своїх дітей, даючи їм силу та мудрість. Свій малюнок я малював спочатку олівцем, потім акриловими фарбами та гелевою ручкою.

Хапі

Соломія Турів

6 років, Івано-Франківськ

«Хапі»

Якби Україна була твариною, вона була б чарівним биком. Чорним биком, бо ж наші плідні землі теж чорні. А бик - це символ родючості. Свій малюнок я малювала спочатку олівцем, потім акриловими фарбами.

Чарівна Курочка

Діана Решодько

9 років, Київ

«Чарівна Курочка»

Наша країна завжди дарувала світу талановитих людей. Наука, мистецтво, спорт, підкорення космосу - всюди присутні українці, які прославили Україну своїм талантом. Уявляю собі Україну, як добру й чарівну курочку, яка висиджує золоті яйця. Із яєць вилуплюються пташенята. Вони дуже талановиті, добре вчаться і потім, коли виростають, стають фахівцями своєї справи. Потім вони розлітаються по всій земній кулі і дарують світові свій талант. Робота виконана на папері жовтого кольору. Гуаш.

Моя Україна – мудра і невразлива

Маргарита Янчевська

9 років, Рівне

«Моя Україна – мудра і невразлива»

Я думаю, що якби моя країна була б твариною, то це був би їжачок. Тому що їжак нікому не загрожує, якщо не загрожують йому, але готовий вколоти будь-кого, хто стане загрозою для нього. Я намалювала їжачка у віночку з квітів і кольорових стрічок. На своєму малюнку я спробувала передати всю красу нашої України. Бо у нас дуже гарні гори, поля, ліси, море. У нас дуже гарна архітектура, у нас ростуть найгарніші соняшники. А ще я намалювала частинку космосу, бо українці постійно беруть участь у створенні космічного транспорту. І я вірю, що вже зовсім скоро ми будемо найкращою і найуспішнішою країною у світі!!!! Свій малюнок я спочатку намалювала олівцем а потім фарбами.

Крокуючи вперед

Лаура Гринчак

8 років, Чернівці

«Крокуючи вперед»

Я намалювала черепаху, тому що наша Україна така стара, як ця черепаха, але це не заважає їй впевненно просуватися вперед.

Міллі

Варвара Крамаренко

7 років, Івано-Франківськ

«Міллі»

Мені здається, що моя країна – чарівна тваринка Міллі. В неї є надзвичайне вміння відчувати підозрілих та нечесних людей. Я дуже хочу, щоб Міллі допомогла українцям перетворити наш дім на квітучий прекрасний сад, де мешкають лише добрі і чуттєві люди))) Свій малюнок я малювала спочатку олівцем, потім акриловими фарбами та гелевою ручкою.

Дивовижна Киця-Муркиця

Мілена Сичева

7 років, Львів

«Дивовижна Киця-Муркиця»

Україна для мене це є співуча та загадково-добра киця. Я дуже сильно люблю малювати котиків і кицьок. Вони гарні, добрі, ніжні та пухнасті. Ця тваринка може подарувати багато радості і щастя. Саме це потрібно нашій країні. Свій малюнок я малювала спочатку олівцем,а потім фарбами гуаш.

Піщана ящірка

Максим Колодій

9 років, с. Заплатин, Львівська область

«Піщана ящірка»

На моїй картині зображена піщана ящірка. В ній поєднані різні кольори, як і в нашому житті. Вона дуже витривала і вміє пристосовуватись до різних ситуацій. Отак і в нашій зараз державі: все в різних кольорах. Нема спокою, але я дуже хочу, щоб в Україні запанував мир і спокій. Щоб не було війни. Я закінчив 4 клас гімназії ім. митрополита Андрея Шептицького у м. Стрий. Моє улюблене хобі - складати різні моделі з леґо, люблю малювати. Коли малюєш, ніби поринаєш у інший світ. Люблю тварин, а також ходжу на гурток бойового гопака.

Моя чарівна і незалежна країна

Дарія Бубар

8 років, Київ

«Моя чарівна і незалежна країна»

На моєму малюнку зображена черепаха, як символ довгоріччя, мудрості, терпіння, захисту та здоров’я. Її панцир тримає нашу країну у якій є все! Колеса на ногах черепахи означають великий прорив і розвиток вперед. Національний вишитий рушник це символ України, відбиття культурної пам’яті народу. Червоний колір відповідає стихії вогню, він гарячий, яскравий та зігріваючий, також символізує кров, пролиту воїнами за рідну землю. Праворуч на роботі зображена вода з корабликами, це річка Дніпро. Ліворуч поля з пшеницею, бо хліб - всьому голова. Хліб – це символ достатку і благополуччя, цей продукт ми кожен день бачимо у себе на столі. Глечик з молоком та фрукти означають родючість. Поля соняшників теж є нашим національним символом. Карта України на задньому плані з національними пам’ятниками архітектури та релігійності: Андріївська церква, Михайлівський та Софіївський собори, які є красою нашої країни. В панцирі черепахи ми бачимо космічні простори і запуск ракети, бо Україна є космічною державою. Я впевнена, що наша країна буде розвиватися й процвітати далі. Це наша гордість!

Якби моя країна була Дельфіном

Валерія Чорна

7 років, м. Київ

«Якби моя країна була Дельфіном»

В іншому житті я була дельфіном, і вважаю цих істот найдобрішими і наймилішими створіннями Божими!

Могутній і терплячий Український кит

Альона Сухоцька

9 років, м. Здолбунів, Рівненська область

«Могутній і терплячий Український кит»

Я впевнена, що моя країна - могутня і терпляча як кит. Незважаючи на широкі простори синьої безодні, глибокі та інколи темні лагуни, наша ненька Україна знайде своє світле майбуття, здолає всі випробування та труднощі. Свій малюнок я малювала спочатку олівцем, а потім фарбами.

Лелекова мрія

Афіна Андрусів

6 років, м. Київ

«Лелекова мрія»

В своєму малюнку я намалювала лелеку, який сів на скелі і дивиться на неймовірний захід сонця над морем. Лелека - один із символів України. Я мрію, що і лелеки, і люди будуть щасливими в Україні, в міста і селах, в лісах і полях, в степу і на березі моря. Але найбільше я мрію, що в Україну повернеться наш рідний Крим. Мені дуже подобаються його вражаюче поєднання гір і моря. За місяць я піду до школи. Я люблю малювати і 2 роки ходжу в художню школу. Ще я люблю подорожувати і бувала в багатьох куточках України.

Україна – добра та весела

Євгенія Войтів

9 років, м. Чернівці

«Україна – добра та весела»

Назва мого малюнка "Україна - добра та весела", бо не зважаючи на всі біди, які зараз переслідують мою країну, ми, українці - добрі і веселі, любимо сало та свою квітучу неньку!

Красива та єдина моя Україна

Віка Островська

6 років, м. Рівне

«Красива та єдина моя Україна»

Я дуже люблю малювати, особливо люблю малювати фарбами. Якби моя країна була твариною, я думаю це була б корова. Тому, що вона сильна, витривала і терпляча. А ще вона має цікаве забарвлення. Плями на корові мені нагадують карту нашої України. Вони всі різні за розміром, як і міста нашої країни. Саме тому я вирішила намалювати корову. На своїй корові я намалювала і пейзажі, і будинки, і соняшники з кавунами і гарбузами, і море. Щоб показати всю красу нашої України. Деякі плямки на корові я намалювала в сірих кольорах, бо зараз в Україні не у всіх містах щасливі люди. Але я дуже мрію, що у всіх, всіх українців буде мирне небо над головами!

День Народження України

Анна Боярчук

9 років, м. Драбів, Черкаська область

«День Народження України»

Я вирішила намалювати Україну у вигляді гостинної мишки, яка запрошує гостей до себе на день народження, тому що дуже люблю маленьких тваринок мишок. Також полюбляю весело проводити час - малювати, танцювати і співати. Особливо мені подобається святкувати дні народження.

Україна – Золота Рибка

Настя Парахоняк

9 років, смт. Більшівці, Івано-Франківська область

«Україна – Золота Рибка»

Мені здається, що моя Ураїна, як Золота Рибка. Вона прекрасна, ніжна, чарівна і бажана. Рибка, що виконає будь-яке розумне бажання. А кругом неї багато різних підступних котів, що хочуть її отримати, щоб вона, Золота Рибка, виконувала всі їхні забаганки. Та всі вони врешті-решт, як у казці, опиняться біля розбитого корита, бо вона сама хазяйка у своєму домі!

Мафдон

Софія Мостова

7 років, м. Івано-Франківськ

«Мафдон»

Мені здається, що моя країна-мафдон швидка, як гепард, мудра та сильна, як слон. Вона справедлива захисниця всіх своїх жителів. Свій малюнок я малювала спочатку олівцем, потім акриловими фарбами та гелевою ручкою.

Рудий кіт Васько

Вадим Ширшов

6 років, смт. Заводське, Тернопільська область

«Рудий кіт Васько»

Я дуже люблю цих пухнастих друзів усіх дітей - котиків. У мене дома є рудий кіт Васько. Я вирішив намалювати саме його з мальовничими українськими хатинками і соняхами. Люблю свій край, свою країну!

Мокош

Анастасія Семанів

7 років, м. Івано-Франківськ

«Мокош»

Мені здається, що моя країна - Мокош, що дає цілющу вологу світу. Вона народжена у краю сонечок і радості. Свій малюнок я малювала спочатку олівцем, потім акриловими фарбами та гелевою ручкою.

Україна смілива, як леопард

Орест Мирончук

9 років, с.Хорупань Рівенська область

«Україна смілива, як леопард»

Сила і сміливість леопарда притаманна воїнам, які захищають нашу державу Україну!

Чарівна країна затишку та любові

Евеліна Ящолт

9 років, м. Вінниця

«Чарівна країна затишку та любові»

Мені здається, що моя країна - мудра та кмітлива лисиця :) Саме її мудрість допомагає долати усі труднощі та проблеми. Але завдяки кмітливості та гостинності вона щоразу знаходить чудові ідеї для владнання усіх негараздів. Свою роботу я малювала олівцем та гелевою ручкою.

Моя цілеспрямована Україна!!!

Маргарита Кузьмич

7 років, м. Луцьк

«Моя цілеспрямована Україна!!!»

У своєму малюнку я порівняла нашу країну з сіамською кішкою. Вона розумна, ніжна, активна, харизматична, амбітна, турботолива домашня тварина, яка швидко пристосовується до нових різноманітних умов. Кішка вміє концентруватись на цілі, завдяки гнучкості і наполегливості, завжди досягає цілі. Свою роботу я виконала гуашевими фарбами.

Моя країна – непереможна

Софія Гусар

9 років, м. Львів

«Моя країна – непереможна»

Вирішила намалювати на малюнку змію, бо вважаю, що ця тварина сильна, розумна, неприступна і вміє оберігати своє. Надіюся, що моя Україна така. Пишаюсь нею!

Моя золота Україна

Марта Фінкевич

9 років, м. Рівне

«Моя золота Україна»

Усім привіт!!! Я дуже люблю малювати. Хочу представити Вам свій малюнок, який намалювала фарбами. Я думаю, що якби Україна була б твариною, то це був би котик. З давніх віків Україна вміла себе боронити. Але зараз сталося так, що частинку нашої країни хочуть у нас забрати. Я намалювала два котика. Це Захід і Схід, які хочуть нарешті помиритись і бути разом!!!!!!!! І я вірю, що скоро так станеться і у нас усіх буде мирне небо над головами!!!!! Своїх котиків я намалювала на фоні світлого неба, поля та золотих колосків, які символізують прапор нашої рідної УКРАЇНИ.

Казковий чудо тигр

Макар Грищенко

6 років, м. Дунаївці, Хмельницька область

«Казковий чудо тигр»

Моя країна як тигр велика і смілива. Вона хижа у досягненні мети, але чудова і добра як мій тигр на малюнку, всім посміхається і любить дітей. Малював я малюнок олівцями.

Україна сумна і весела

Даша Смаль

7 років, м. Дніпро

«Україна сумна і весела»

Я живу в Дніпрі, а раніше в Горлівці. Я займаюся танцями і люблю малювати в нашій студії "Сонячна". Найбільше я люблю малювати єдинорогів і тому нашу Україну я намалювала у вигляді незвичайної конячки. У неї дві голови, як у Тягни-Штовхая в казці про Айболита. Одна голова красива, в кольорах як на вишиванці, весела, а друга сумна, тому що йде війна. Я дуже люблю Україну і хочу щоб друга голова теж посміхалася, тому що у нас чудова країна.

Собачка в космосі

Олександра Переварюха

7 років, м. Маріуполь, Донецька область

«Собачка в космосі»

Я навчаюсь у спеціалізованій школі №4 міста Маріуполя. У вільний час захоплююсь малюванням, ліпкою, катанням на роликах, люблю читати, вишивати, шити м' які іграшки, писати казки та ілюструвати їх. Приймаю активну участь у благодійних ярмарках «Діти- дітям!» та тематичних шкільних конкурсах: на кращу новорічну іграшку, великодню писанку, сімейне дерево і т. п. ). Ще я вчусь в маріупольській школі мистецтв. Лауреат l премії 27-го Міжнародного фестивалю творчості «Азовська перлина», лауреат lll ступеню Всеукраїнського конкурсу - виставки художніх творів «#Мистецтво», дипломант ll ступеню Міжнародного фестивалю- конкурсу "Майбутнє країни" .

Мудра та Мужня країна – Лев

Катерина Лесик

9 років, м. Рівне

«Мудра та Мужня країна – Лев»

На мою думку, Сила, Мудрість та Мужність нашої країни -Лева, принесе мир, спокій, та процвітання нашому народу, що я і спробувала відобразити у кольорі свого малюнку. Гуаш на папері.

Мій сонячний зайчик

Ярина Корнят

6 років, смт. Заводське Тернопільська область

«Мій сонячний зайчик»

Я дуже люблю малювати сонечко. Чим більше сонця, тим більше тепла у світі. Я вірю що той, хто подивиться на мого зайчика, наповниться теплом і добротою. Хочу, щоб у світі панувало тільки добро і мир!

Моя країна біля моря

Атастасія Хітушко

9 років, м. Харків

«Моя країна біля моря»

Моя країна тепла і лагідна, як море. Вона добра як котик, який лежить на березі моря. Я дуже люблю споглядати за, пропливаючими між хвиль, корабликами. І моя країна теж любить за ними споглядати, як за маленькими мишенятами. Її хвостик, як довга річка, яка веде з мого рідного міста Харків до моєї любої країнки на березі моря.

Пухнастий господар

Віра Забара

6 років, м. Харків

«Пухнастий господар»

Україна, мені здається, схожа на хом'ячка. Бо він, як справжній господар, вміє облаштовувати свою домівку та запасатися харчами. Коли мандрую зі своїми батьками по Україні, помічаю, що в нашій країні росте багато соняшника, кукурудзи, зернових (пшениці, жита). Хом'як - це мій домашній улюбленець і за власними спостереженнями можу сказати, що йому довподоби саме така їжа. А ще за допомогою сіна він чудово створює комфорт і затишок у власному будиночку.

Індрик-звір з долини фей

Яна Шацька

9 років, м. Івано-Франківськ

«Індрик-звір з долини фей»

Мені здається, що моя країна - індрик-звір, втілення мудрості та сили. Він народився в долині фей і ходить по небу, творячи чудеса. Свій малюнок я малювала спочатку олівцем, потім акриловими фарбами та гелевою ручкою.

Ангел охоронець

Василина Корнієнко

7 років, м. Харків

«Ангел охоронець»

Я люблю малювати. Ходжу в творчу студію "vikART". У мене є собака породи Джек Раселл Терьєр на кличку Лорик. Дуже люблю з нею бавитися. Після школи він завжди мене чекає, щоб погратися. Тому я вирішила намалювати Україну у вигляді собачки. Але не простого собаки, а Ангела Охоронця. Він охороняє країну, служить і захищає людей. Він є головним захисником і ображати його не варто. Слово ангел означає ""вісник"". Їхні крила означають, що вони дуже швидкі на дію. Там де ангел, там завжди радість, порядок і чудова гармонія.

Лисиця – хоробра захисниця

Олександра Кульчицька

7 років, м. Івано-Франківськ

«Лисиця – хоробра захисниця»

На мою думку, Україна схожа на маленьке лисеня, котре вчиться як себе захищати та досягати бажаного. Згодом лисеня змужніє, набереться сили та відваги і буде хоробрим звірятком, так як і наша країна, котра вже має багато досягнень та прагне кращого життя. Моє лисенятко живе в гармонії, спокою та любові, чого я бажаю і своїй неньці Україні. Свій малюнок я малювала спершу олівцем, а потім розмальовувала фарбами та обережно наводила контур.

Україна мчить у Європу!

Валерія Хоменко

8 років, м. Київ

«Україна мчить у Європу!»

Я намалювала нашу країну у вигляді працьовитого коня. З одного боку малюнок сірий, бо у нас йде війна, а з іншого виходить сонечко і зеленіє травичка, бо я вірю наша країна стане щасливою європейською країною. Україно, вперед у Європу! Я дуже люблю Україну і пишаюся, що живу на такій красивій землі.

Сонячний кінь

Анастасія Бохнюк

9 років, м. Київ

«Сонячний кінь»

Я уявляю свою країну сильною, мужньою, мудрою і красивою як кінь. Мій малюнок відображає життєву силу, гармонію і щирiсть нашої країни. Я впевнена, що завдяки мудрості і витривалості, впевненості в своїх силах, наша країна здатна здолати всі перешкоди на шляху до успіху. Я дуже люблю малювати і займаюся в художній школі вже кілька років. Моя вчителька - найталановитіша художниця. Ще я люблю подорожувати по красивих місцях України. Свій малюнок я намалювала пастеллю і олівцями

Країна Тигрослонозавр

Юліана Денисюк

7 років, м. Київ

«Країна Тигрослонозавр»

Моя картина називається "Країна Тигрослонозавр", тому що вона дуже гарна і яскрава, в ній живуть фантастичні люди і казкові тварини, такі як Тигрослонозавр. Вони вміють літати, швидко бігати і все добре чути. Країна дуже квітуча і мальовнича, у ній подобається жити всім. І я її дуже люблю. До свого малюнка я зробила спочатку кілька ескізів олівцем, а потім кращий виконала гуашевими фарбами. Надіюсь, він вам сподобається.

Моя рідна і сонячна УКРАЇНА

Віолетта Новіка

6 років, м. Рівне

«Моя рідна і сонячна УКРАЇНА»

Моя Україна схожа мені на біленького гарненького кролика. Я намалювала білого кролика, який має жовто-блакитний чубчик. Ще мій кролик має чарівну паличку за допомогою якої змінює пори року і показує нам веселку після дощу. Для того щоб ми завжди знали, що все у нас буде добре!!!! На моєму малюнку ще є будинки в яких живуть люди і старовинні замки, бо у нас в Україні їх дуже багато. Роботу я намалювала фарбами гуаш.

Ведмедик на ковзанах

Анастасія Юрченко

8 років, м. Харків

«Ведмедик на ковзанах»

Моя країна-це великий сильний білий ведмідь. Але зараз вона ніби то на ковзанах, ніби вчиться кататися, трохи ще нерішуче, але, я впевнена, вона обов'язково навчиться і потрапить у омріяну Європейську спільноту. Малювала спочатку олівцем, а потім фарбами гуаш.

Дивовижний кінь

Аліса Бичкова

9 років, м. Дніпро

«Дивовижний кінь»

Я жила у Донецьку, зараз з батьками живу у Дніпрі. Я дуже люблю малювати. Завдяки нашій студії та волонтеру-вчительці вже багато вмію. Також займаюся сучасними танцями, дуже захоплююсь іноземними мовами, особливо Іспанською, мрію навчитися грати на гітарі або на акулелі, люблю тварин і маю двох морських свинок. Хочу, коли виросту, поїхати в Іспанію допомогати людям. Опис моєї роботи: Цей дивовижний кінь- моя країна Україна. В ньому є краса і велич гір та лісів Карпат і Криму. Грива та хвіст - це ніжність пшениці, а ноги у нього - це родючий чернозем, копита блакитні, мов два наших моря : Азовське та Чорне. На ньому скаче у майбутнє маленька дівчинка (як наша країна маленька на мапі), але ії усі знають і хвилюються, щоб вона не загубилася. Їй дуже страшно, але ії заспокоює мамина любов, яка обгортає її вишиванкою та пара білих пташок на ім'я Надія і Мир.

Чарівний Олень з казкової країни «У»”

Ніколетта Горелко

9 років, м. Київ

«Чарівний Олень з казкової країни «У»”»

Малювання - це моя улюблена справа! Я малюю з того віку, коли вперше взяла покуштувати олівець на присмак :) В кожну зі своїх картин я вкладаю певний сенс і частинку своєї душі. Свої картини я дарую родичам, друзям та знайомим. Дуже приємно, приходячи до них у гості бачити на стінах свої картини, це дає мені додаткової мотивації та впевненості у подальшій роботі. Назва моєї картини, яку я з великою радістю презентую - "Чарівний Олень з казкової країни «У»". Саме такою я бачу нашу УКРАЇНУ. Непомірно гордою, невичерпно сильною, безмежно красивою та по-справжньому чарівною. Чарівний Олень, молодий. Він дивиться далеко вперед, щоб побачити для себе нові горизонти, нові можливості, нові цілі, та нові виклики. Він непохитно впевнений у своєму виборі, у своїх діях. Він напевно знає, що попереду його чекає тільки світле майбутнє, необмежена свобода та подальше процвітання. Я дуже люблю нашу країну, нашу неньку УКРАЇНУ! Я сподіваюсь, я дуже цього хочу, що на прикладі мого казкового персонажу, з нашою країною все так і буде!!!

Щасливий слимачок

Вікторія Гарматюк

6 років, м. Косів, Івано-Франківської обл.

«Щасливий слимачок»

На мою думку моя країна повільно йде до мети бути щасливою і вміє захистити себе. А ще над нею світить найкраще в світі сонечко і часто після дощу з'являється чудова веселка, це означає те, що все в нашій країні буде чудово. Свою роботу я ліпила кольоровим пластиліном на картоні.

Мрія

Марія Кіріченко

7 років, м. Донецьк

«Мрія»

Якщо б моя країна була твариною, вона була чарівним птахом - вільним, яскравим, сильним, мудрим, гордим. Я з міста Донецьк, ми переїхали в Харків, де я навчаюсь в другому класі. Я дуже хочу що б в моїй країні був мир.

Чарівна Одарка в країні чудес

Анастасія Максимович

6 років, м. Рівне

«Чарівна Одарка в країні чудес»

Моя країна, як на мене, схожа з корівкою, адже вона символізує жінку і землю водночас. Я бачу свою країну багатою, плодючою і квітучою. Зображаючи свою корівку у віночку, я хотіла передати всю її чарівність та красу, яка так само є в нашій країні. Так як корівка годує своїми молочними продуктами, так і Україна годує нас своїми плодовитими землями, на яких можна виростити практично все. Я хочу підняти свій народ та народність із їх занепаду, і щоб моя країна була найкращою!!! Свою роботу я виконала гуашевими фарбами

Найчарівніший котик України

Марійка Папсуєва

9 років, м. Київ

«Найчарівніший котик України»

Цей котик, який подібний на нашу країну, дуже любить красу рідного краю, доброту людей, які тут живуть. А також він хоче, щоб у небі було якомога менше грозових хмар, щоб небо частіше розфарбовувала веселка та всі були щасливі на рідній землі. Свій малюнок я малювала олівцем і гуашшю.

Країноріг

Таїсія Майборода

6 років, м. Харків

«Країноріг»

Дома мене називають Тая, Таюнчик, Тайфун, тому що я непосидюча, енергійна дівчинка. В цьому році я йду до 1 класу. Моя картина називається "Країноріг", це казкова країна, як казкове створіння єдиноріг. Єдиноріг живе серед мильних бульбашок. На ньому є полюси: південь і північ, між якими знаходяться острови, де живуть дівчата. Вони весь час ходять одна до одної в гості, а також святкують вечірки з дивними створіннями, які живуть в моїй країні. Русалки, феї, мавки, дівчата - всі вони живуть в мирі та злагоді. І я запрошую вас відвідати Країноріг!

Дрокоїна

Анна Шведова

8 років, м. Львів

«Дрокоїна»

Я народилась у Львові, коли Україна ще була доброю до всіх. Ще до садочку я найбільше любила малювання, навіть підбирала кольори для людей і подій. В садочку я ходила на уроки малювання, а в школі відвідую приватні уроки у майстра-художниці, яка мене надихає. На картині я зобразила дракона з доброю душею, який приязно ставиться до друзів, але, як кожен дракон, має міцні пазурі та непередбачуваний характер.

Чарівна пташка

Катерина Коляджин

7 років, м. Ужгород

«Чарівна пташка»

Я дуже люблю малювати. Я намалювала свою країну у вигляді пташки - Дзвінковельки. Вона дзвінка як наша мова та символізує добро і любов. Вона несе свободу та волю для нашої країни. Свій малюнок я намалювала олівцем і розмальовувала пастелю та фломастерами.

Казкова країна”

Уляна Кінсел

7 років, м. Київ

«Казкова країна”»

Я дуже люблю малювати и обожнюю тварин. Я намалювала єдинорога тому, що єдиноріг - це казкова тварина і наша країна теж казкова, в ній відбуваються дива і вона дуже гарна. На моєму малюнку єдиноріг оточений дітьми, тваринками та мальовничою природою, він може жити лише в гармонії. Я дуже хочу, щоб в нашій країні завжди була казкова гармонія.

Кіт на веселці

Уляна Кучанська

6 років, м. Вінниця

«Кіт на веселці»

Коли я вирішувала якою тваринкою намалювати Україну, то зрозуміла, що котик найкраще для цього підходить. Коли думаю про свій дім, то точно знаю, що він мене там чекає, буде радо мене зустрічати. У нього завжди гарний настрій та про нього хочеться турбуватися. Він свій, рідненький і завжди зі мною, як і моя країна.

Добрий лев

Анна Микитич

6 років, м.Дрогобич Львівська обл.

«Добрий лев»

Якби моя країна була твариною, то вона була б левом. Лев - це розумна, сильна, безстрашна тварина, яка любить і захищає свою сім"ю. Тому я хочу, щоб моя країна була саме такою.

Вартовий традицій

Ілля Калашніков І

10 років, м. Київ

«Вартовий традицій»

Привіт, мене звуть Ілля, я мешкаю у Києві і люблю малювати, я навіть вступив в цьому році до художньої школи! На своєму малюнку я хотів зобразити тура, який колись мешкав на території України, але нажаль був знищений. На тілі тура я зобразив українськи символи, традиції і навить мої улюбелені вареники :) Малюнок зроблен на картоні акриловими фарбами.

Український всесвіт

Вікторія Коберська

13 років, м.Здолбунів, Рівненська область

«Український всесвіт»

Свою країну я уявляю в образі бика, доброго та мужнього. Бик є символом бога землі, родючості, сили Сонця, а також фізичної сили, здоров'я і працелюбності. У своїй роботі я намагалась зобразити доброту, щирість та працелюбність українського народу у поєднанні з мужністю та енергією яку несе в собі бик. На задньому фоні, я намалювала кола, які уособлюють родючі, багаті на врожай українські поля пшениці, кукурудзи, соняшника та ін. Перед тим як розпочати свою роботу, я зробила декілька ескізів, вибрала кращий, далі перенесла ескіз олівцем на папір та виконала свій творчий задум маркерами та лінерами. Моя любов до мистецтва зародилася змалечку, коли я спостерігала за творчістю своєї мами (сучасного живописця) в її майстерні. З 4-х років я навчаюся в художній школі-студії, постійно займаюся живописом, пісочною анімацією, але останнім часом захопилася мистецтвом графіки.

Левове серце

Романа Дорош

15 років, м. Новояворівськ, Львівська область

«Левове серце»

Я уявляю свою країну, як могутнього, відважного, благородного лева, який захищає свій рід. Хочу щоб безстрашне левове серце було присутнє у кожному з нас.

Рідна Ненька-Годувальниця

Руслана Решодько

13 років, м. Київ

«Рідна Ненька-Годувальниця»

Моя країна - Велика і Прекрасна. Вона має плодородні землі. В цей складний час, коли над Нею нависла загроза ззовні, ми, Її діти, мусимо дати Їй надійний захист. А коли загроза мине, ми повинні любити, доглядати та бережно ставитись до Неї. І тоді Вона буде здатна нагодувати весь світ.

Лев – охоронець квітучої України

Софія Лемішко

12 років, м. Львів

«Лев – охоронець квітучої України»

Моє місто всі називають містом Лева. Цього безстрашного звіра я бачу кожен день на вулицях. Львівські леви дуже різні і гарні, вони надихають мене і розказують історії, які я записую у свій зошит. Я люблю писати казки і малювати. Мені подобається художниця Марія Приймаченко, вона надихнула мене на цей малюнок. Він називається «Лев – охоронець квітучої України». У своєму малюнку я зобразила мою країну як крилатого лева. А в самому центрі намалювала душу України. Вона має кольори нашого прапора і кордони нашої країни. Лев захищає квітучу душу України, у якій зібране усе прекрасне. Він охороняє синє небо і море, сонце і пшеницю, кольорові квіти. Лев безстрашний, добрий, сильний, сміливий, незалежний, витривалий і наділяє Україну такими самими рисами. Він сіє їх як зернятка у душу моєї країни.

Вільні й незалежні

Тетяна Михалик

11 років, м. Володимир-Волинський, Волинська область

«Вільні й незалежні»

Моя країна — загартована в битвах вовчиця. Поранений козак — народ, який є невід’ємною частиною української землі, тепло якої дає сили і зцілює рани. Саме тому він так міцно обіймає рідну землю, черпаючи її любов. Вони вільні і незалежні мчать під відкритим блакитним небом.

Свобода. Самостійність. Справедливість.

Герман Чаплигін

16 років, смт. Березанка, Миколаївська область

«Свобода. Самостійність. Справедливість.»

Робота намальована в моїй улюбленій графічній техніці. Виконана чорно-білим кольором, тому що наша країна зараз проживає нелегкі часи. На малюнку зображений вовк. Це символічний образ нашого народу, країни. Адже вовк - це вищий символ свободи, самостійності, безстрашності, справедливості. Вовк сильний і могутній, як наша країна. Він пов'язаний з силою добра та світла. Може допомогти і бути захисником. Я вважаю, що саме ця тварина уособлює найкращі якості мого народу.

Моя єдина Україна

Карина Залєвська

13 років, с. Скригалівка, Фастівський район, Київськоа область

«Моя єдина Україна»

У мене Лелека асоціюється з Україною тому, що ця тварина світла, поважна, красива, горда, любляча, не агрессивна, як і моя Україна. Де гніздо лелеки - там щастя. "Гніздо" українців - Україна. Лелека - птаха, яка не зраджує, як і моя країна. Лелека піднімається в небо і летить, незважаючи на природні перешкоди. Летить вільна, красиво вперта, бо там, куди летить - вона незалежна. Отже, Україна і птаха лелека - однакові в своїх діях і бажаннях.

Затишок

Олександра Жданова

13 років, Вінниця

«Затишок»

Я вважаю, що Україна, як і кішечка, тепла, затишна, лагідна. "Муркотітиме", якщо бачить навколо себе добрих людей. Вона буде піклуватись про своїх дітей, не дасть образити ні їх, ні себе. І, якщо треба, може випустити сильну зброю - "кігтики". Малюнок малювала олівцями.

Кіт-Вишиванка

Діана Богуславець

12 років, смт.Заводське Тернопільська область

«Кіт-Вишиванка»

В моїй сім’ї шанують традиції українських свят. Ми святкуємо їх у вишиванках. Свого котика я намалювала кольорами своєї вишиванки, де є і калина, і соняхи, і пшениця. І зображені лелеки, що летять до гніздечка, де сидять їх пташенята, символізують сім’ю і продовження роду. Свій малюнок я виконувала фарбами технікою "монотипія"

Соняшниковий кіт

Ширшов Валентин

10 років, смт.Заводське Тернопільська област

«Соняшниковий кіт»

Якось влітку я їздив в село, до своєї бабусі. Повертаючись додому, я побачив велике поле соняхів. Було так красиво, що я вирішив їх відобразити на своєму котику Мурчику. Мій Соняшниковий котик розумний, мирний і гордий. Саме такою я хочу щоб була моя країна!

Кольорове натхнення

Емілія Пижик

10 років, Чернівці

«Кольорове натхнення»

Я намалювала хвилястого папугу тому, що він дуже барвистий, цікавий і веселий. А ще він дуже непосидючий і жвавий, такий, як ми - українці.

Мінливість кольору

Наталія Шафранська

10 років, Чернівці

«Мінливість кольору»

Я намалювала хамелеона тому, що Україна така ж кольорова та непостійна, як і мій малюнок.

Україна-ящірка

Вікторія Костирко

15 років, Львів

«Україна-ящірка»

Ящірка нагадує Україну, бо вона самовідновлюється. Те що втрачений хвіст - Кримський півострів - відросте і все буде добре. КРИМ БУДЕ НАШ.

Країна-Соваельфія

Катарина Пряничкіна

12 років, м. Щастя, Луганська область

«Країна-Соваельфія»

Мені дуже подобається моя рідна країна, я її називаю СОВАЕЛЬФІЯ. Про неї мало хто знає. Тому вона живе своїм життям - яскравим і спокійним. Мало хто знає цікаві факти із життя справжньої сови - мого улюбленого живого створіння. Це дивовижні створіння - розумні і витривалі, як і моя рідна країна.

Безтурботні сни

Христина Гавриленко

11 років, Івано-Франківськ

«Безтурботні сни»

Для мене цей малюнок асоціюється з Україною, тому що вовк це великий могутній друг. Він іноді відпочиває, але потім відразу полює. Так, як і наша країна. Раніше усе було спокійно, але зараз настали нелегкі часи для України, адже почалася війна, та загинуло багато людей. Вовки люблять полювати уночі, коли інші тварини сплять, а Україна (наші воїни АТО) теж уночі ведуть затяжну битву, охороняючи нас. Сподіваюся, що скоро скінчиться цей жах, і наша країна забуде це, як страшний сон. Свій малюнок я малювала спочатку олівцем, потім акриловими фарбами.

Птах, що народжує мрію

Аліна Душина

14 років, Харків

«Птах, що народжує мрію»

Якби моя країна була твариною, вона б мала вигляд чарівного птаха, що літає на крилах серед безмежного простору та неймовірної краси. Цей птах – незалежний, цілеспрямований, сильний, що підкорює небеса. Але водночас він, наче ненька, плекає новонароджену дитину, це майбутнє нашої України. Скоро вона підросте та все, про що мріялось, стане реальністю. Свій малюнок я виконала у техніці граттаж (гравюра на основі олійної пастелі). Це моя улюблена техніка.

Несподіваність

Орина Челакова

14 років, Несподіваність

«Несподіваність»

Якщо б моя країна була твариною, то це леопард – сильний та спритний, але водночас граційний та витончений. Але навіть найсильніший хижак не зможе ухилитися від стріли, якої він не чекав. Яка була послана зі спини підступно та зрадливо. А потім ще з десяток таких стріл потрапили в тіло цього леопарда. Це те, що відбулося з моєю країною. Стріла, що послана в спину, належить Росії, яка розв’язала війну на сході моєї країни. Україна наразі як поранений звір, який тим не менш продовжує боротися та захищати себе та свою територію. Я з Докучаєвська Донецької області. Наразі живу у Києві. Спочатку зробила нарис звичайним олівцем, а потім оформила все акварельними фарбами.

Відродись, Україно, як фенікс

Алла Семчук

13 років, с. Текуче, Івано-Франківська область

«Відродись, Україно, як фенікс»

Я назвала свій малюнок "Відродись, Україно, як фенікс". Я назвала так картину тому, що задумуючись над теперішньою ситуацією української війни, я згадала свою улюблену міфологічні істоту (птаха) Фенікса. Адже по стародавніх міфологіях цей птах може відроджуватись зі свого попелу. Картину я малювала масляними фарбами на полотні А3. А також я навчаюсь художнього мистецтва в художниці - Боб'як Марії Дмитрівни (2 роки). Беру участь я в цьому проекті для того, щоб показати які творчі люди живуть в Україні. А також я хочу в майбутньому стати відомою Художницею. Закінчила 7 клас Акрешірської гімназії.

У квітах Країни

Вероніка Якименко

13 років, м. Чернівці

«У квітах Країни»

В своєму творі я написала маленького зайця у квітах. Здавалося б, до чого тут наша країна? Розумієте, Україну я порівнюю саме з зайченям тому, що наша держава така ж молода і мила... Проте у разі небезпеки зайці проявляють агресивність і чинять опір нападнику. Чому тваринка саме у квітах? Бо не дарма звуть Україну квітучою. По всім її теренам цвітуть запашні та яскраві квіти. Моє хоббі - малювання, саме тут я знаходжу себе. Поки що я знаходжусь у пошуку свого стилю і напрямку в творчості. Але мої картини, виконані аквареллю, олівцем, гуашшю вже заслужили увагу глядачів. Я пишу в різних жанрах: чарівні квіткові композиції, прекрасні натюрморти, фантастичні картини, портрети, пейзажі ... Я весела, непосидюча, розумна, кмітлива, симпатична... Не думайте, що я вихваляюся, це все на думку моєї найближчої подруги - Насті. У вільний час я люблю розважатися з друзями, хоча справжніх знайти важко...Щодо музики, то я просто обожнюю слухати kpop. Своєю творчістю я завжди хочу дарувати красу і настрій!

Україна – голубка миру

Катя Вербіцька

11 років, Тернопіль

«Україна – голубка миру»

Я довго вагалася, яка ж тварина сьогодні уособлює Україну... І ось, на моїй картині казкова бликитно-жовта голубка летить у вись та несе у своєму дзьобику мак, зірваний у полі, серед різномаїття ромашок, кульбабок, волошок, інших квітів, а не вкритому мінами та кулями. Моя пташка сповіщає цілому світу - ми хочемо жити у злагоді, трудитись та творити на благо своєї Батьківщини. Я дуже люблю поєднувати кольори та грати з відтінками, тому мій малюнок виконаний у стилі "Живопис"

Країна Здоров’я

Кристина Христенко

13 років, м. Щастя, Луганська область

«Країна Здоров’я»

Змія охороняє межі моєї країни. Саме вона символізує початок, який приносить людям здоров'я, силу, мудрість. Це риси народу, який живе в моїй країні. Саме тому змія - це символ моєї України. Я малювала фарбами.

Чумацький шлях

Марк Тищук

10 років, м.Соледар, Донецька область

«Чумацький шлях»

Всім вітання з Соледару !!! Я тут мешкаю та навчаюсь. Раніше саме в наші краї чумаки їздили по сіль. Моя Україна як віл, сильна, потужна, працьовита. На її плечах завжди важкий вантаж, потрібно кожному допомагати їй. Кожен хто важко працює має відпочивати, та мати догляд за собою. Я пробую писати вірші, дуже люблю подорожі нашою Україною! Хочу мати купу друзів з різних її куточків! Давайте дружити!!!

Лелека – живий символ України

Наталка Гаращук

11 років, м. Чернівці

«Лелека – живий символ України»

Одним із символів України є лелека. Їх вірність та відданість була і є своєрідним символом любові до рідної землі, на якій вони ростуть і яка дає їм силу і розум на добро. Лелека є справжнім патріотом та господарем своєї країни! Так і я, як птах лелека, хочу робити все можливе для добробуту і процвітання своєї Батьківщини.

Моя вільна чорнобривцева Україна

Вадим Мучак

12 років, м. Луцьк

«Моя вільна чорнобривцева Україна»

Мене звати Мучак Вадим. Мені 12 років. Я дитина-інвалід. Маю важку хворобу. Майже не ходжу. Малювати мені теж важко та я дуже люблю малювати, конструювати. Люблю приймати участь в конкурсах. Це мене надихає. Свою країну я порівняв з конем. Бо кінь тварина сильна, красива, працьовита. Така як наша країна- Україна.

Тигряндія

Даніел Мутуку

10 років, м. Щастя, Луганська область

«Тигряндія»

Я знаю, що тигри дуже вірні тварини і вони ніжно та, водночас, відважно піклуються про своїх дітей, саме так, як Україна. Я уявив країну у якій познайомилися мої тато і мама - красиві, сильні і добрі тигри. Це країна "Тигряндія". І в цій країні буду жити я. Свою країну я намалював фарбами.

Соловейко

Анна-Марія Савул

12 років, м. Львів

«Соловейко»

Маю 2-ох молодших сестричок. Вільний час люблю проводити з друзями та більш за все люблю малювати. Цією картиною хочу донести, що моя батьківщина - Україна зараз знаходиться у стані війни. Кожного дня гинуть або калічаться люди. Тому асоціюю Україну із красивою та співучою пташкою - соловейком, якого поранили у крило. Солов"ї є моторні, спритні, мають неповторний спів, старанно його виконують. Так і Україна... Я знаю і вірю, рана заживе і він полетить як і раніше високо в небо і ми ще почуємо той дзвінкий та неповторний спів солов"я.

Українчик

Катерина Єрмолаєва

10 років, м. Київ

«Українчик»

Мою тваринку звуть Українчик. Це звірятко пролітає над Україною та несе щастя і добро. В Українчика три ока, двома очима він бачить щастя та любов людей, а третім - страждання та біль і намагається їм допомогти. Також у Українчика три пари крил. Перша - потрібна для того щоб донести країну до майбутнього. Друга - для того, щоб нести Україну до розвитку. Третя - щоб донести українців до їх мрій . Його улюблена страва - це варенички з картоплею «Хто може побачити Українчика?» - запитаєте ви. А побачити його можуть тільки ті люди, які відчувають справжню любов до рідної країни. Я люблю займатися творчістю : співаю, граю на піаніно, навчаюся живопису та ілюстрації

Оленячі ріжки

Юлія Гашмей

13 років, м. Чернівці

«Оленячі ріжки»

Я намалювала оленя тому, що ця тварина мирна, гідна, граційна, спритна й благородна. Я хочу, щоб наша Україна була такою.

Моя Країна – це мій Світ

Дарія Майборода

15 років, м. Харків

«Моя Країна – це мій Світ»

Моя країна гарна, проста та зрозуміла. Як млинець на масляну, вона лежить на тарілці світу від краю до краю. Яскраве сонце та лагідний місяць танцюють у небі над нею. Енергія прадавніх динозаврів живить мою країну. Міць та сила величезного змія боронить її. Ніхто не скривдить моєї країни. Ніхто не відніме її моря. Не вкраде її землі. Не зможе розділити її жителів. Первісні захисники тримають одвічну варту. Натхнення для своєї роботи я взяла з пісні Аріани Гранде "God is the woman". Так, я вирішила створити свій світ... Чому б і ні? От лише від справжньої Землі відрізняється тим, що моя пласка. Чи може бути цікава звичайна куля, коли ти здатна створити млинець, який тримається на динозаврах? Правильно, нікому! Що ж, ласкаво просимо до пласкої Землі!??

Друзі

Катруся Маргаріт

10 років, м.Южне Одеська область

«Друзі»

Головним персонажем мого малюнку є Собака - це Україна. Вона весела, добра, гарна, миролюбива. У неї на спинці друг - маленьке кошенятко Кримчик.Собака його дуже любить, сумує та мріє про з’єднання. Ось так вона мріє знов бути з ним разом. Робота намальована фарбами та різнокольоровими олівцями

Моя маленька велич

Марія Климчук

10 років, м. Рівне

«Моя маленька велич»

Я зобразила Україну у образі слона, тому що вона велика, неординарна і в ній є багато всього мальовничого.

Лелеки – провісники миру та щасливої долі України

Наталія Ільчук

14 років, м.Золочів, Львівська область

«Лелеки – провісники миру та щасливої долі України»

Якби моя країна була твариною, вона неодмінно була б лелекою. Я дуже люблю цих птахів та безмежно люблю свою країну. Лелеки - горді, розумні, величні птахи, такі ж як і моя Україна. Вони - символ світлих надій, поваги, чистих думок та провісники миру та щасливої долі для нашої України. Упевнена, що у нашій країні неодмінно настане мир. Слава Україні!

Лев – хоробрий захисник. Він кохає Україну – свою рідну Батьківщину!

Христина Тимощук

18 років, м. Рівне

«Лев – хоробрий захисник. Він кохає Україну – свою рідну Батьківщину!»

Свій малюнок я малювала спочатку гуашевими фарбами, а потім ліпила пластиліном. В моєму уявленні Україна - це хоробрий, сильний, мужній та добрий лев. Тіло та небо символізують прапор нашої Батьківщини. Грива - золотаві пшеничні лани. А візерунки на лапках, то наша рідна вишиваночка.

Краще майбутнє

Софія Лащук

18 років, м. Здолбунів, Рівненська область

«Краще майбутнє»

Пропоную до Вашої уваги мій малюнок «Краще майбутнє». На ньому зображено маму і маленьке лоша. Малечі затишно біля своєї мами, воно відчуває себе впевнено. Так і наш український народ хоче відчувати себе впевнено і затишно у нашій державі Україні. Малюнок символізує зв'язок України з її народом. Малюнок я намалювала спочатку олівцем, а потім фарбами.

Блакитний олень

Нікіта Головін

18 років, м. Миколаїв

«Блакитний олень»

Для конкурсу, тема якого: «Якщо б моя країна була твариною...», я намалював Блакитного Оленя. У нього на спині живуть українці. У нього великі золоті роги. З піднятого копита сипляться золоті монети, коли монети торкаються землі, вони перетворюються у квіти. Над оленем мирне небо і веселка.

Україна-Лелека

Іра Ліпчевська

17 років, м. Київ

«Україна-Лелека»

Лелека – це символ любові, вірності та домашнього затишку. Україна – це мій дім, моя Батьківщина, моя сім’я. Саме тому для мене лелека є символом України – щасливої родини. Лелеки приносять щастя та радість, їх усі люблять та вітають, коли вони прилітають у рідні краї. Я хочу щоб наша країна теж була така ж сонячна та квітуча, щоб її усі шанували та любили.

Ласкава Україна

Маргарита Дяченко

18 років, м. Обухів, Київська область

«Ласкава Україна»

Люблю малювати і займаюся живописом в студії. Про конкурс мені розповіла мама і я вирішила взяти участь. Я дуже люблю котиків, у мене вдома їх три - Мікі, Піт і Клуні. Я часто малюю котів і в цей раз я вирішила, що моя Україна така ж ласкава і ніжна, як кішечка. Вона турботлива, як всі мами-кішки. Нехай в ній буде завжди спокій і ніжність, нехай течуть чисті ріки, світить сонечко і в ній мирно живеться нам українцям.

Фантастичный ежик

Арина Юрина

10 років, м. Українка

«Фантастичный ежик»

Мені подобається мистецтво. Мій малюнок означає, що їжак несе своє місто. Мені подобається, коли ми з батьками находимо їжаків в лісі.

Чарівна птаха-Сова

Евеліна Аршулік

10 років, м. Луцьк

«Чарівна птаха-Сова»

Сова - це неймовірно мила, зворушлива й незвична птаха, з пронизливим поглядом. Сова - це мудрість, таємниця й магія водночас. Це емблема ерудиції й пізнання. Вона як наша країна - загадкова й цікава. Ця птаха любить спокій і тишу. Але варто пам'ятати, що у неї широкі крила, міцний дзьоб і вона має здатність бачити вночі. Знищує шкідливих гризунів, чим приносить користь. Отак і наша країна - сильна, мудра й дужа, любить мир і затишшя та здатна бачити ворогів і захистити свій народ, своє дитя.

Захисник України – котик Муркотик

Альбіна Варлмаова

12 років, смт. Петропавлівка, Дніпропетровська обл.

«Захисник України – котик Муркотик»

Я уявляю нашу Батьківщину у вигляді котика, бо ця тварина дуже поширена у нас. Котики дуже загадкові, як і наша країна. Вони можуть бути лагідними і тихенько мурчати, але коли існує загроза, то випускають свої кігті й міцно тримають мишку. Україна також була довгий час доброю і лагідною, але коли виникла загроза її території , то дала відсіч ворогам. А тепер буде наполегливо боротися за добробут своїх громадян. Для того, щоб намалювати малюнок, я спочатку зробила віттиск фарбами на склі, а потім доповнила його, використавши туш.

Мужність та сила

Денис Проць

14 років, смт. Великий Любінь, Львівська обасть

«Мужність та сила»

Цю картину я малював пастелю на формаці А3 горизонтально. Я залишу стару назву картини, тому що я ії малював з одним натхненням, враженнями та відчуттями як і попередню роботу. Думаючи тільки про Україну. Моя картина має назву "Мужність та сила", на цій картині я намалював свою країну сильною, мужньою та одночасно скаліченою та зруйнованою, але такою, яка ніколи ні перед ким не прогнеться та не зламається, і не здасться. Слава Україні!

Чарівна панночка Лисичка

Іванка Почтар

10 років, м. Вінниця

«Чарівна панночка Лисичка»

Лисичка-сестирчка - героїня багатьох народних українських казок. Але на моєму малюнку вона є містянкою, в її образі переплелися і народні мотиви, і європейські архітектурні мотиви міста Львова. Тож чарівна Лисичка - сучасна українка-європейка. Малюнок виконано акварельними фарбами, гелевою ручкою.

Місто броненосців

Христина Бонцю

15 років, м. Кам'янець-Подільський, Хмельницька область

«Місто броненосців»

Україна - це країна сильних людей у яких є броня і вони можуть витрамати усе та дійти до своєї цілі. Чк справжні броненосці, вони можуть пережити усе та жити щасливо, хоч і у кожного з них є свої риси характеру, як у різних тварин на малюнку.

Український захисник

Настя Артемчук

13 років, м. Житомир

«Український захисник»

Цей малюнок про ведведя, який народився і виріс у могутніх лісах нашої України і завжди прийде на допомогу рідній землі.Я малювала цю картину маслом. Я вчуся у восьмому класі мені подобається займатися творчістю малюванням, фотографувати. Проте мені подобається також хімія та фізика

Сильна сім’я

Христина Заблоцька

13 років, м. Львів

«Сильна сім’я»

Свою країну в образі тварини я порівняла з левом, мужнім та сильним. Бачу український народ єдиною, щасливою та дружньою сімєю. Усі ми живемо в гармонії з красивою українською природою та різнобарв'ям квітів. Я з дитинства люблю малювати у різних стилях, та найбільше - природу та квіти.

Барвистий лев

Олеся Лобас

13 років, м. Київ

«Барвистий лев»

Україна – сильна і незалежна країна. А лев – лідер та король серед тварин. Це сильна, незалежна, нездоланна тварина. А Україна саме така. Цей лев барвистий, бо Україна красива, фантастична та різнокольорова. Цей малюнок я намалювала кольоровими олівцями.

Україна – дракон

Софія Ейдя

14 років, м. Київ

«Україна – дракон»

На своему малюнку я зобразила Україну у вигляді дракона. Україна - це люди, тому луска символізує людей, які зібрались в одне ціле, для того щоб захистити свою країну

Благородний Сокіл

Поліна Соколова

13 років, м. Київ

«Благородний Сокіл»

Якби моя країна була твариною, вона неодмінно була б Соколом. Сила і велич цього неймовірного птаха викликає захоплення у багатьох людей. Моя країна - мужня, хоробра і має таку ж неповторну та витончену красу, як у Сокола. З давніх часів люди вірили у благородство цього птаха, вважали його символом свободи й захищеності. У легендах він визволяв людей від мороку і пітьми. Його образ і зараз втілює надію у світле й сонячне майбутнє, віру в найкраще, що живе у наших серцях. Я навчаюсь у художній школі і мрію робити книжки для дітей цікавішими та яскравішими. Я хочу стати ілюстратором дитячої літератури.

Яскрава мандаринка

Ірина Тихоновська

11 років, м. Запоріжжя

«Яскрава мандаринка»

Україна дуже різноманітна, багатогранна та надзвичайно чудова та прекрасна! Вона така ніжна, різнобарвна та тендітна, як ця мила мандаринка)))

Україна-сім’я

Данило Кутоаий

11 років, м. Мелітополь, Запорізька обл.

«Україна-сім’я»

Я з багатодітної великої сім'ї (7 дітей). В конкурсі "Якщо б моя країна була твариною", я бачу Україну вовком. Я читав, що вовк - це, в першу чергу, вищий символ свободи у тваринному світі, символ самостійності. Вовк - це також символ хоробрості. У будь-якій битві вовк бореться до перемоги або до смерті. Вовк не підбирає падаль, а це означає, що він також є символом чистоти. Я намалював вовчу сім'ю: як Україна береже і піклується про своє підростаюче покоління. Дякую за цікаву ідею конкурса.

Квітучий ранок

Валерія Андрощук

49 років, м. Черкаси

«Квітучий ранок»

Валерія живе у Черкасах, вчиться малювати, любить мандрувати і любить тварин. При створенні малюнку використано дві техніки - живопис та петриківський розпис. На малюнку зображений аксолотль. Це унікальна тварина, яка має здатність відновлювати втрачені органи, відгризені хижаками. Вірю, що Україна так поверне собі території, відібрані окупантами. Це дуже розумна, добра і лагідна тварина. Така вдача притаманна і моєму народу.

Чарівна Диво-птаха із дивовижної країни Мрій

Вероніка Хомуха

12 років, м. Кривий Ріг, Дніпропетровська обл.

«Чарівна Диво-птаха із дивовижної країни Мрій»

Чарівна, яскрава й дивна птаха, В її очах немає зовсім страху, А в грудях пломенить палка любов, Яка лише міцніє знов і знов. Крізь хащі, перешкоди, заметілі Успішно досягає птаха цілі. Ось такою дивовижно чарівною і незвичайно прекрасною є для мене моя ненька Україна. Дивує вона весь світ красою природи, вабить розкішними просторами золотих ланів, заворожує красою тендітних мальв, вабить кетягами червоної калини та ніжними червоними маками, зачаровує мелодією кришталево чистих і прозорих річок, потічків, озер і морів, закохує в себе душею вільною та мовою солов'їною. Нелегка доля у Диво-птахи, зовсім не казкова: у війнах гартувалася її незламність, у випробуваннях - сміливість. З колін не один раз підіймалася, здіймаючи ледь зміцнілі крила, виборюючи знову і знову омріяну свободу і право бути вільною . Дорогою ціною платить вона й донині за свою незалежність! Та незламний, міцний войовничий її дух веде до омріяного щасливого майбутнього. Вільною, прекрасною, чарівною, талановитою, незалежною обов'язково постане наша країна серед інших держав світу. Робота виконана олівцями та фломастерами.

Украiна – країна тварин

Оксана Шульгіна

14 років, с. Вiвчанка, Донецька обл.

«Украiна – країна тварин»

Я дуже люблю тварин, тому залюбки взяла участь у конкурсi. Я зобразила тварин навколо територiї Украiни, бо хочу, щоб через столiття тварини жили не тiльки на сторiнках червоноi книги. В самiй Українi я намалювала два голуба, тому що голуб - це не лише птах, але й своєрідний символ миру та любовi. Кожна тварина символізує різні сторони характеру нашої країни. ?

Кіт – козак

Єлизавета Гайдеу

10 років, м. Львів

«Кіт – козак»

Я уявляю свою країну величезним мудрим загадковим котом. Мій кіт одягнутий у вишиванку і, як справжній козак, має чуб та вуса. Коти дуже розумні і спокійні тварини. Вони лагідні і пухнасті муркотунчики. Але навіть не думайте ображати кота! Розлючений кіт вмить випустить кігті і дасть відсіч будь-якому кривднику, як наші пращури боронили свої землі раніше, а наші солдати боронять наше дитинство зараз. Моя робота намальована кольоровими олівцями. Я закінчила четвертий клас. Займаюся санним спортом . У вільний час завжди малюю або складаю конструктор. Вмію малювати на склі.

Світ чудових равликів

Саміра Мустафаєва

11 років, м. Полтава

«Світ чудових равликів»

Мені здається, що моя країна - це Равлик. Взагалі равлики повільні і більш за все люблять власну домівку. Але разом равлики стають більш активними і здатні досягти будь-якої мети. Також равлики веселі, кумедні і люблять інших тваринок. Свій малюнок я малювала кольоровими олівцями, гелевою ручкою та восковими олівцями.

Кольорова загадка

Анна Луник

10 років, м. Чернівці

«Кольорова загадка»

Я намалювала медузу тому, що вона не така як всі: вона немає кісток і часто буває різноманітною, різнокольоровою. Наша країна теж не подібна на інші, має своє характерне обличчя, але, на жаль, не завжди має хребет.

Чиста серцем, невинна душею моя Україна, навіки я з нею

Христина Савуляк

14 років, м. Тернопіль

«Чиста серцем, невинна душею моя Україна, навіки я з нею»

Коли тато мені прочитав про тему конкурсу, то відразу подумала про те, що хочу намалювати зайчика. Україна зараз у війні. Можливо, правильніше було б зобразити її у вигляді лева, чи тигра, чи вовка, які захищають себе і свою територію. Але хочеться миру. І тому я бачу свою країну милим зайчиком, який гуляє лісами і горами, безтурботно насолоджується красою, плекає свою домівку і своє потомство. Я вірю, що моя держава буде успішною і квітучою під мирним блакитним небом і лагідним золотим сонцем. Вже третій рік ходжу в художню школу, бо дуже люблю малювати. Участь у конкурсі беру вперше.

Моя нездоланна, міцна Україна

Ілона Радченко

12 років, м. Драбів, Черкаська обл

«Моя нездоланна, міцна Україна»

Люблю малювати, декламувати вірші, співати. В своєму малюнку я відобразила курку з курчатами, як Україну з її мешканцями, бо в давнину цей птах був уособленням плодючості, домашнього затишку, великої та здорової сімї. Так і Україну я бачу без війни, родючою, затишною і відкритою до спілкування.

Жирафеня надії, свободи та сподівань на щасливе майбутнє!

Аріна Нощенко

11 років, м. Київ

«Жирафеня надії, свободи та сподівань на щасливе майбутнє!»

На мою думку, моя країна - це жирафеня, яке пізнає світ з його труднощами та цікавинками. Але все ж таки залишається життєрадісним та допитливим. Свій малюнок я малювала спочатку олівцем, а потім гуашевими та акварельними фарбами. Я навчаюся у школі, займаюся музикою, вивчаю англійську та німецьку мову. Дуже люблю малювати, але не маю достатньо вільного часу, на жаль.

Моя Країна

Дар'я Бєлова

13 років, м. Одеса

«Моя Країна»

У своїй роботі я хотіла показати Україну творчою, доброзичливою, лагідною, допитливою і відкритою. Я, учениця 8 класу. Два роки займаюся в дитячій художній студії.

Україна-годувальниця, колиска Європи

Віра Безкопильна

14 років, м.Драбів Черкаська обл.

«Україна-годувальниця, колиска Європи»

На своєму малюнку я зобразила Україну у вигляді корівки на квітучому полі, бо саме Україна славиться своїми врожаями та якістю продукції, а також її люди є добрими, щедрими та милими, як моя корівка. Адже корівка - це символ годувальниці землі в давній міфології та колиска всього живого - я думаю, це моя Україна. Я люблю малювати і співати.